Satış Ortaklığı Sözleşmesi

SATIS ORTAKLIGI SÖZLESMESI
1. TARAFLAR

Isbu sözlesme ve sözlesmenin ayrilmaz bir parçasi olan (Gizlilik Politikasi) ekinden olusan “Satis Ortakligi Programi Sözlesmesi” (hepsi birlikte “Sözlesme” olarak anilacaktir); “Amazonogren.com ile “Satis Ortagi” arasinda sözlesmenin elektronik olarak onaylanmasi aninda akdedilerek karsilikli olarak yürürlülüge girmistir.

2. TANIMLAR

“AmazonOgren.com” : Sahibi Temoçin ASLAN.
“Satis Ortagi” : Amazonogren.com tarafindan Satis Ortakligi Programi’na kabul edilmis üyeler.

SATIS ORTAKLIGI PROGRAMI

“Amazon Ögren” tarafindan gelistirilen ve yönetilen Satis Ortakligi Programi, satis ortaklarinin “Amazon Ögren” tarafindan saglanan ürün, reklam ve ilan içeriklerini, kendilerine ait olan ve ” Amazonogren.com “a bildirdikleri web sitelerinde veya diger internet platformlarinda yayinlamalarini ve sitelerinde veya diger platformlarda yayinladiklari ürün, reklam ve ilan bilgileri dogrultusunda “Amazonoren.com”a sagladiklari yeni üye karsiliginda satis ortaginin sagladigi referans baglantisi (satis linki) ile müsterilerin “Amazonogren.com” dan yaptiklari alisveris isleminde basarili olarak sonuçlanan satin alma isleminden “Amazon Ögren” tarafindan belirlenen bir ücrete hak kazanmalarini kapsar. Satis ortakligi programi, isbu sözlesme ve isbu sözlesmenin eklerinden olan Gizlilik Politikasi hükümleri dogrultusunda karsilikli isbirligi ilkesi ve “Amazon Ögren”nin yönetimi dogrultusunda yürütülür.

Satis Ortakligi Programi süreç prosedürleri su sekildedir;
“Satis Ortagi” olmak isteyen kisilere verilen link üzerinden satis yapan kisilere verilen belirlenmis komisyonlar esas alinmaktadir. Burada yer alan komisyon oranlarini satisin basarisi dogrultusunda degistiem hakkini “Amazon Ögren” sakli tutmaktadir.

“Amazon Ögren” den yaptiklari alisveris isleminde basarili olarak sonuçlanan satin alma isleminden satis ortaginin dahil oldugu satis ortakligi planina göre “Amazon Ögren” tarafindan belirlenen bir ücreti almaya hak kazanir.

3. SÖZLESMENIN KONUSU

Isbu sözlesme “Amazon Ögren” tarafindan gelistirilen ve yönetilen Satis Ortakligi Programi’nin çerçevesinin belirlenmesi ve Satis Ortakligi Programi kapsaminda “Amazon Ögren” ve “Satis Ortagi”nin karsilikli hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesine iliskindir.

4. SATIS ORTAGI”NIN YÜKÜMLÜLÜKLERI

“Satis Ortagi”;

a. “Amazon Ögren” tarafindan saglanan, ürün, reklam ve ilanlarin “Satis Ortagi”nin web sitesinde,sosyal medya hesaplarinda vb. platformlarda yayinlanmasini saglayacak kodu, “Amazon Ögren” ‘e bildirdigi ve “Satis Ortakligi Programi” kapsaminda kullanacagi kendi web sitesine yerlestirmeyi,

b. Satis Ortakligi Programi kapsaminda gerçeklestirilen herhangi bir islemin ya da “Amazon Ögren” ‘nin Satis Ortakligi Programi sisteminin düzgün çalismasini etkileyecek bir girisimde bulunmamayi, sistemin islemesini bozacak veya akamete ugratacak herhangi bir yazilim ya da cihaz kullanmamayi

c. Isbu sözlesmenin 7. maddesinde belirtilen yükümlülüklerini yine ayni madde içerisinde belirtilen sekilde yerine getirecegini,

d. Isbu sözlesme ile “Amazon Ögren”‘e bildirdigi ve “Amazon Ögren” tarafindan verilen kodu yerlestirdigi kendi web sitesinin içerigini isbu sözlesmenin 2. maddesinde belirtilen basvuru kriterlerine aykiri sekilde degistirmeyecegini

e. Herhangi bir virüs salmak veya hasar vermek, hukuka veya sözlesme kurallarina aykiri sisteme müdahale etmek, yetkisiz giris yapmak gibi fiillerle ve hukuka aykiri amaç veya saiklerle elektronik ortamda, saldiri, tecavüz ve eylemlerde bulunmayacagini

f. Satis Ortakligi Programi’nda “Satis Ortagi” olarak yer aldigi süre boyunca, Iletisim Bilgileri bölümünde yer alan kendisine ait bilgilerin dogru oldugunu ve bu bilgiler degistigi zaman degisen bilgilerde gerekli güncellemeleri ivedilikle yapacagini, sitedeki “Bilgilerim” bölümünde yer alan kendisine ait herhangi bir bilginin hatali veya noksan olmasindan dogacak zararlardan dolayi sorumlulugun kendisine ait oldugunu ve isbu yükümlülüklerinin herhangi birine aykiri davranmasi halinde “Amazon Ögren” tarafindan tazminat haklari sakli kalmak kosuluyla sözlesmenin hiçbir ihtara lüzum olmaksizin tek tarafli olarak fesh edilebilecegini ve “Amazon Ögren” ‘nin maruz kalacagi her türlü zarardan sorumlu olacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.

5. AMAZONÖGREN’NIN YÜKÜMLÜLÜKLERI

“Amazon Ögren”;

a. Satis Ortakligi Programi’na basvuru yapan ve kendisi tarafindan onay verilen Is Ortaklari’na, reklam ve ilanlarin “Satis Ortagi”nin web sitesinde yayinlanmasini saglayacak kodlari verecegini,

b. Isbu sözlesmenin 7. maddesinde belirtilen yükümlülüklerini yine ayni madde içerisinde belirtilen sekilde yerine getirecegini kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

6. FIKRI HAKLAR

Satis Ortakligi Programi kapsaminda “Amazon Ögren” tarafindan “Satis Ortagi”na saglanan kodlar, tasarimlar da dahil olmak ve bunlarla sinirli olmamak üzere her türlü fikri hak “Amazon Ögren”‘e aittir. “Amazon Ögren” isbu sözlesme hükümleri uyarinca “Satis Ortagi”‘nin yükümlülüklerini yerine getirebilmesi maksadiyla “Satis Ortagi”‘na “Amazon Ögren”‘nin Satis Ortakligi Programi ile sinirli olmak üzere telif haklarina tabi çalismalarini, hizmetlerini ve bilgilerini kullanma yetkisi vermektedir.

“Amazon Ögren” tarafindan yazili olarak izin verilmedigi sürece “Satis Ortagi”, “Amazon Ögren”nin telif haklarina tabi çalismalari çogaltamaz, yayamaz veya bunlardan türemis çalismalar yapamaz veya hazirlayamaz.

“Amazon Ögren”, birinci fikrada yer alan kullanim haricinde, telif haklarina tabi çalismalarini, ticari ve hizmet markalarini, “Amazon Ögren”‘nin hizmetlerine, sitesine, ilanlarina ve reklamlarina ait ticari görünümü veya sitesi vasitasiyla sagladigi baskaca varlik ve bilgilere yönelik tüm haklarini sakli tutmakta olup bunlarin kullanimi kendi yazili iznine tabidir.

7. ÖDEME

7.1. ÖDEMEYE HAK KAZANMA

“Satis Ortagi”‘nin “Amazon Ögren”‘den Satis Ortakligi Programi dogrultusunda ücret talep etme hakki “Satis Ortagi”‘nin isbu sözlesme içerisinde belirtilen yükümlülüklerini ve “Amazon Ögren” tarafindan web sitesinde belirlenen Satis Ortakligi Programi’na dair kural ve kosullari tam ve mükemmel bir sekilde yerine getirmesi halinde dogacaktir.

7.2. ÖDEMEYI TALEP HAKKININ DOGUMU ve KULLANIMI

“Satis Ortagi” nin ücreti; toplam satis komisyonu ve/veya tiklanma bedelinin “Satis ortagi”nin “Satis Ortakligi Programi” içerisinde dahil oldugu program planina göre, Satis Ortagi alacagi komisyon oranini ve tutari Satis Ortagi olmadan önce mutlaka “Amazon Ögren” yetkililerinden ögrenmelidir. “Amazon Ögren” isbu sözlesme kapsaminda kendisi tarafindan belirlenen ödeme tarihlerinde “Satis Ortagi”nin hak kazandigi komisyon ve/veya hizmet bedelini banka havalesi ile ödeyecektir.

“Satis Ortagi”, “Amazon Ögren” tarafindan belirlenen sürelerde “Amazon Ögren” tarafindan ödemenin yapilmamasi halinde isbu sözlesmeyi feshetmeyecegini ve/veya “Amazon Ögren” aleyhine sözlesmeye ve ödemeye iliskin edimlerin yerine getirilmedigini iddia etmeyecegini kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda, Satis Ortagi ancak bes günden az olmamak üzere süre vererek akdi feshedebilir.

“Satis Ortagi”nin hak kazandigi komisyon ve/veya hizmet bedelinin ödemesi “Satis Ortagi” tarafindan Iletisim Bilgileri bölümü içerisinde belirtilen banka hesabina yapilacaktir. Havale masrafi “Satis Ortagi”na aittir.

“Amazon Ögren” “Satis Ortagi” na bilgi vererek satis ortakligi komisyon oranlarini ve planlar arasi geçis limitini degistirme hakkini sakli tutar.

8. AMAZONÖGREN.COM KAYITLARININ GEÇERLILIGI

“Satis Ortagi”, isbu sözlesmeden dogabilecek ihtilaflarda “Amazon Ögren”‘nIn kendi veritabaninda tuttugu elektronik ve sistem kayitlarinin, ticari kayitlarinin, defter kayitlarinin, mikrofilm, mikrofis ve bilgisayar kayitlarinin muteber baglayici, kesin ve münhasir delil teskil edecegini, “Amazon Ögren”‘i yemin teklifinden ber’i kildigini ve bu maddenin HUMK 287. Madde anlaminda delil sözlesmesi niteliginde oldugunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

9. FESIH

“Satis Ortagi”‘nin isbu sözlesmenin herhangi bir hükmüne aykiri davranmasi halinde “Amazon Ögren”, “Satis Ortagi”‘ni geçici olarak Satis Ortakligi Programi’ndan çikarabilecegi gibi dilerse sözlesmeyi herhangi bir mehil vermeden tek tarafli olarak derhal feshetmek hakkini da haizdir. “Satis Ortagi”, isbu sözlesme hükümlerine aykiri davranarak sözlesmenin “Amazon Ögren” tarafindan fesh edilmesine sebebiyet vermesi durumunda, fesih tarihine kadar hak etmis oldugu ücreti alma ve talep etme hakkindan “Amazon Ögren” lehine sarfinazar ettigini kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

Isbu sözlesmenin yürürlük tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde “Satis Ortagi” tarafindan komisyon ve/veya hizmet bedeli ödemesine hak kazandiracak herhangi bir islem gerçeklestirilmez ise “Amazon Ögren” herhangi bir mehil vermeden tek tarafli olarak derhal sözlesmeyi fesih edebilir.

10. SÖZLESMENIN YÜRÜRLÜLÜGE GIRISI VE SÜRESI

Isbu sözlesme, 1. maddede belirlenen tarihte yürürlüge girer ve bu tarihten itibaren hesaplanacak bir yillik sürenin bitiminden önceki 15 (onbes) gün içinde taraflardan herhangi biri tarafindan isbu sözlesmenin 11. maddesinde belirtilen biçimde bildirim yapilmak suretiyle feshedilmedigi taktirde kendiliginden taraflar arasinda 12 ay süre ile yenilenmis olur.

11. TEBLIGAT ADRESI VE BILDIRIMLER

“Satis Ortagi”, “Amazon Ögren”e Satis Ortakligi Programi’na kayit sirasinda “Amazon Ögren”e bildirdigi elektronik posta adresine yapilacak tebligatin yasal bir tebligatin bütün sonuçlarini doguracagini kabul ve taahhüt eder.

Isbu Sözlesme’de aksi açikça belirtilmedikçe, isbu Sözlesme uyarinca gereken veya izin verilen bütün bildirim, ihbar, talep, riza veya onaylar ve baska haberlesmeler elektronik formatta olacak ve Taraflar tarafindan belirtilen elektronik posta adreslerine gönderilecektir. “Satis Ortagi”nin belirtilen elektronik posta adresi, “Satis Ortagi”nin Satis Ortakligi Programi’na kayit sirasinda “Amazon Ögren”e bildirdigi elektronik posta adresidir. “Amazon Ögren” için belirlenen elektronik posta adresi ise adresidir.

Taraflar’in her biri elektronik posta adresinde degisiklik olmasi halinde, diger Taraf’a yeni elektronik posta adresini ve bu yeni elektronik posta adresinin geçerli olacagi tarihi bildiren bir elektronik posta mesaji gönderecektir. Degisiklik bildirilmedigi takdirde, eski elektronik posta adresine yapilan tebligat ulasmis sayilacaktir.

12. DEGISIKLIK

Isbu sözlesme ve isbu sözlesmeyle atifta bulunularak isbu sözlesmenin ayrilmaz bir parçasi olan “Gizlilik Politikasi” belgesinde “Amazon Ögren” diledigi zaman tek tarafli olarak degisiklige gidilebilir. Bu degisiklikler amazonogren.com sitesinde ilan edildigi tarihte taraflar bakimindan baglayicilik kazanarak karsilikli olarak yürürlülüge girer.

13. UYUSMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Isbu sözlesmenin uygulanmasindan dogabilecek ihtilaflarin çözümünde “Amazon Ögren”‘nin ikamet ettigi il mahkemeleri ve Icra Daireleri yetkilidir.